Sypialnie industrialne. Jak urządzić takie mieszkanie? Sypialnia styl industrialny

Jest tyle różnych styli urządzania mieszkań, że czasami nie wiadomo jaki wybrać. Warto zapoznać się z podstawowymi cechami każdego z nich i spróbować dostosować wybrany do swojego mieszkania.

Sypialnia styl industrialny

Styl industrialny narodził się już jakiś czas temu, bo w latach 50. XX w. Pierwsze mieszkania powstawały w Stanach Zjednoczonych w miejscach, gdzie w opuszczonych fabrykach osiedlali się ludzie. Sypialnia styl industrialny może prezentować w najprostszy sposób, lub bardziej nowoczesny. Na początku było to łóżko z desek, zwykły metalowy stolik, pofabryczne lampy dające oświetlenie i ewentualnie wieszak na kółkach na ubrania. A jak jest dziś ?

Sypialnie industrialne obecnie

Często wykorzystuje się surowy beton na ścianach. Sypialnie industrialne nabierają wtedy rzeczywiście odpowiedniego charakteru. Poza tym częstym rozwiązaniem są metalowe schody. Co do ścian – czasami zamiast betonu wykorzystuje się ceglane ściany, belki na suficie. Ważną rolę odgrywają też okna – duże, masywne, wpuszczające dużo światła do pomieszczenia. Istotna jest również funkcjonalność. Styl industrialny posiada rozwiązani bardzo praktyczne.

Możesz również polubić…