Pomysły na wyjątkową ścianę w salonie

Dekoracyjne mozaiki kamienne i kamienne pełnią funkcję wysokiej jakości okładzin ściennych i podłogowych oraz prezentują niezwykły efekt estetyczny. Dodatkowo ze względu na swoje właściwości wprowadza to elementy natury do każdej przestrzeni. Porowatość kamienia naturalnego pozwala na szybkie przenoszenie ciepła przez ściany, pomagając jednocześnie poprawić akustykę pomieszczenia, ponieważ dźwięk jest pochłaniany przez strukturę kamienia, a tym samym redukuje echo pomieszczenia. Kamienne dekoracje nadają się do powierzchni ścian i podłóg.

Salon z kamienną ścianą

Salon to jedyny obszar, który widzą niemal wszyscy goście, dlatego tak ważne jest, aby wyglądał pięknie. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym możesz upiększyć swój salon, a jednym z najskuteczniejszych jest dodanie kamiennej ściany.

Dla tych z Was, którzy chcą wprowadzić niestandardową kamienną ścianę do swojego salonu, używając płytek w różnych kolorach, może to być idealnym rozwiązaniem. Możesz wybrać dowolną kombinację kolorów i umieścić płytki naprzemiennie, aby stworzyć żądany układ.
Jeśli szukasz łatwego projektu DIY, możesz użyć kamieni cementowych do stworzenia ściany w salonie. Kamienie można wykonać poprzez rozbicie płyty cementowej na kawałki i złożenie ich w pożądany wzór. Piaskowiec na ścianie w salonie to kolejny strzał w dziesiątkę: daje świetne efekty i przyciąga wzrok!

Odważniejsza kamienna ściana

Kolejnym świetnym projektem jest użycie dużych głazów do budowy kamiennej ściany. Jeśli chcesz wprowadzić rustykalny charakter do swojego domu, użycie tych naturalnych kolorowych dużych kamieni może być również idealne.
Aby uzyskać świetnie wyglądający salon, zdecydowanie zaleca się utworzenie kamiennej ściany z łupka. Są to elegancko wyglądające szare kamienie, które można układać jeden na drugim, aby nadać salonowi królewski charakter.
Jednym z najłatwiej dostępnych kamieni są kamyki, które można wykorzystać również do wykonania kamiennej ściany.
Jeśli chcesz użyć naturalnego kamienia, warto spróbować również użyć długich płyt z niepolerowanego granitu. Kamienie te mają zazwyczaj ciemniejszy kolor, który jest idealny do otwartych salonów.

 

Możesz również polubić…