Jak odnowić starą łazienkę bez kosztownego remontu?

Kiedy myślimy o odnowieniu starej łazienki, przed oczami mamy kilkutygodniowy bałagan w całym domu oraz ogromne koszty, które rosną z dnia na dzień. Dodatkowym problemem jest obecnie znalezienie fachowca, który dobrze wykona swoją prace i bezie miał wolny czas w pasującym nam terminie. Te wszystkie trudności powodują, że, choć stara łazienka dawno nam zbrzydła, ciągle odkładamy remont na później. Dzięki owoczesnym preparatom możliwa jest jednak renowacja łazienki bez remontu, który zszarga nam nerwy i pochłonie wszystkie oszczędności. Oraz bez udziału fachowca.

Malowanie płytek

Od jakiegoś czasu w sklepach budowlanych dostępne są farby do malowania glazury. Jest to znacznie tańsza i wygodniejsza alternatywa dla tradycyjnego skuwania płytek. Na rynku można wybierać wśród nieskończonej wręcz ilości barw, w związku z tym znalezienie ładnego i funkcjonalnego koloru nie stanowi problemu- jedyną granicę stanowi tutaj nasza wyobraźnia.
Przed malowaniem kafelki trzeba odpowiednio przygotować. Zazwyczaj oznacza to zmatowienie papierem ściernym i pokrycie podkładem gruntującym. Jest to zajęcie dość żmudne, natomiast nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Samo malowanie płytek również jest dość proste i z pewnością poradzi sobie z nim nawet osoba nie mająca doświadczenia przy tego typu pracach. Jeśli zależy nam na ładnym połysku na płytkach- po pomalowaniu i wyschnięciu należy je pokryć specjalnym lakierem.
Trwałość takiego zabiegu zależy od rodzaju wybranego produktu oraz staranności, z jaką przyłożymy się do pracy- jednak powinno wystarczyć na kilka lat. Po tym czasie płytki można pomalować ponownie.
Taka renowacja łazienki bez remontu trwa zazwyczaj 2-3 dni, w czasie których można bez problemu korzystać z wanny czy prysznica.
Również koszt takiego przedsięwzięcia jest nieporównywalny z tradycyjnym remontem. Dzięki temu, że prace wykonujemy samodzielnie i nie korzystamy z pomocy fachowca, jedynym kosztem jest zakup farb i akcesoriów do malowania, a ten zazwyczaj zamyka się w granicach kilkuset złotych.

 

Może Ci się również spodoba