Materiał typu solid surface

Materiał typu solid surface Himacs jest materiałem produkowanym z żywic polimerowych. Główną cechą materiałów typu solid surface jest to, że są one twarde i wytrzymałe, a także odporne na zimno i ciepło. Solid surface jest materiałem syntetycznym, który imituje naturalny kamień i drewno.

Materiał ten został po raz pierwszy zastosowany w latach 60-tych przez szwedzką firmę produkującą akcesoria łazienkowe. Materiał solid surface szybko rozprzestrzenił się na całym świecie, a w Polsce stał się popularny na początku XXI wieku.

Popularność materiałów typu solid surface i ich zastosowań w kuchni i łazience znacznie wzrosła w ostatnich latach. Solidna powierzchnia jest wszechstronnym materiałem, który może być używany do blatów, ścian, półek, ścian prysznicowych i wiele więcej.

Ściany prysznicowe

Najczęstszym rodzajem materiału solid surface, który można znaleźć w ścianach prysznicowych jest akryl. Akryl jest dostępny w wielu kolorach, ma trwałe wykończenie i występuje w różnych grubościach. Akrylowa powierzchnia stała jest ekonomiczną alternatywą dla płytek lub szkła. Można go również bezpiecznie zainstalować na praktycznie każdym podłożu – betonie, płycie gipsowo-kartonowej, sklejce, a nawet płytkach – nie trzeba więc wyrywać istniejącej kabiny prysznicowej, aby ją zainstalować.

Blaty

Blaty z litej powierzchni są dostępne zarówno w postaci gotowych paneli, jak i płyt do instalacji na zamówienie. Te blaty są generalnie łatwiejsze w utrzymaniu niż kamień naturalny, ponieważ są nieporowate i nieabsorbujące. Są odporne na uderzenia i zadrapania. Blaty z litej powierzchni mogą być również dostosowane do prawie każdego kształtu lub rozmiaru i są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Zalety

Lite powierzchnie mają kilka oczywistych zalet w porównaniu z naturalnym kamieniem i drewnem: są lżejsze, łatwiejsze w instalacji i tańsze niż prawdziwy kamień czy drewno. Jest to również lepszy wybór dla alergików, którzy nie mogą korzystać z naturalnych materiałów.

Może Ci się również spodoba