Sypialnia w drewnie na poddaszu. Drewniane skosy. Drewniana ściana w sypialni

To, jak urządzamy wnętrze naszego domu jest bardzo ważne. Z jednej strony wpływ na nasze odczucia estetyczne, z drugiej odczucia psychologiczne – na przykład poczucie bezpieczeństwa, ciepła, komfortu. Jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu jest niewątpliwie sypialnia. Jak ją urządzić ?

Sypialnia w drewnie na poddaszu

Bardzo często naszą sypialnię lokalizujemy na poddaszu. Na dole jest salon, kuchnia, a to co najbardziej niedostępne i intymne, jest na samym końcu. Tak właśnie działają prawa psychologii. Sypialnia w drewnie na poddaszu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które lubią styl klasyczny, stonowany. Jasne drewno pozwoli wydobyć z tego miejsca piękno i uspokaja wnętrze. Jest to dosyć popularne i praktyczne rozwiązanie. Natomiast ciemne drewno jest raczej odradzane. Przestrzenie na poddaszu czasami mają ograniczony dostęp do światła, dlatego taki rodzaj drewna tylko negatywnie wpływałby na nasze odczucia.

Drewniana ściana w sypialni

Jeśli nie chcemy wykonywać całej sypialni w drewnie, to możemy ograniczyć się do jednej ściany. Drewno powoduje, że aranżacja wydaje się być bardziej przytulna, naturalna i ekologiczna. Dlatego drewniana ściana w sypialni sprawdzi się wręcz idealnie.

 

Może Ci się również spodoba