Jak optycznie powiększyć sypialnię? Większa niż w rzeczywistości. Jasna sypialnia na poddaszu

Czasami niestety nie możemy cieszyć się dużymi, przestronnymi pomieszczeniami w naszym domu. Jednak jest sposób, aby przynajmniej wrażenie wizualne było takie, że pokój wydaje nam się większy. Jak taki efekt uzyskać ?

Jak optycznie powiększyć sypialnię ?

Nawet maleńka sypialnia może wydawać się większa, jeśli tylko zadbamy o to, aby odpowiednio urządzić wnętrze. Jak optycznie powiększyć sypialnię ? Jednym z dobrych rozwiązań jest wykorzystanie fototapety na ścianie. Pozwalają one na osiągnięcie efektu perspektywy. Dlatego pomieszczenie wydaje się nam większe. Dodatkowo warto wykorzystywać jasną kolorystykę wnętrza. Koniecznie zwróćmy uwagę też na okna i drzwi. Okna powinny być duże i minimalnie zasłonięte, a drzwi – świetnie sprawdzają się przeszklone lub przesuwne.

Jasna sypialnia na poddaszu

Często wyznaczamy pomieszczenie, które będzie naszą sypialnią na poddaszu. To miejsce zazwyczaj kojarzy się z nieco mniejszym dostępem do światła. Dlatego świetnym rozwiązaniem będzie jasna sypialnia na poddaszu. Da nam to poczucie większej przestrzeni, ale i bezpieczeństwa i odczucia lekkości aranżacji. Dobrym rozwiązaniem jest sypialnia wykonana z jasnego drewna.

 

Może Ci się również spodoba