Aranżacje z wiszącymi fotelami w roli głównej

fotel wiszący

Styl skandynawski nad Wisłą cieszy się niesłabnącą popularnością od dobrych kilku lat. Stałym elementem aranżacji inspirowanych Skandynawią są wiszące fotele – meble nie tyle mode, co wygodne, nadające przytulnego charakteru każdemu pomieszczeniu. Z pewnością fotel wiszący pokojowy nie jest standardowym elementem wyposażenia, ale połączenie siedziska z hamakiem pozwala wczuć się w klimat wakacyjnego relaksu i to przez cały rok, we własnych czterech ścianach.

Z jakich materiałów zrobione są wiszące fotele?

Obecnie w sklepach bez przeszkód można znaleźć wiele ciekawych rodzajów wiszących krzeseł. Jednym z takich miejsc jest strona corciano.pl, która oferuje szeroki wybór przeróżnych mebli, w tym właśnie wiszące fotele, w atrakcyjnych cenach. Niektóre z nich swoim wyglądem przypominają hamaki, bańki mydlane, a inne sprawiają wrażenie jakby były utkane z plecionego sznurka. Najczęstszym materiałem, który stosuje się wykonania tego rodzaju mebli są tworzywa sztuczne, rattan lun inne materiały, które można dowolnie kształtować ze względu na ich giętkość. Dzięki tym materiałom, fotele mogą być elementem wystroju nie tylko domu, ale także tarasu, balkonu czy ogrodu, ponieważ są odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

Idealne miejsce na podwieszany fotel

Właściwie nie ma jakiś szczególnych ograniczeń jeśli chodzi o umiejscowienie fotela, ważne jest jedynie to, aby było bezpiecznie, dlatego nie powinno się go wieszać w wąskich i bardzo ciasnych pomieszczeniach; huśtawki same w sobie są dość duże, a na małej powierzchni nie będzie można w pełni się nimi cieszyć, a przy tym zaburzą funkcjonalność wnętrza.

Wielu ludzi montuje podwieszane fotele w salonach, gdzie służą jako element strefy wypoczynkowej, w sypialniach lub w pokojach dzieci. Zwłaszcza tym najmłodszym taki mebel sprawia ogromną frajdę, pozwala na wymyślanie ciekawych zabaw, ale także pozwala się wyciszyć. Wiszący fotel łączy w sobie doskonałą zabawę z dekoracyjnością.

Jeden fotel – wiele możliwości

Być może pojawią się głosy, że wszystkie wiszące fotele są takie same i być może jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy, ale jedną z wielu zalet tego mebla jest jego uniwersalizm. To słowo klucz w wielu aranżacjach. Mając jeden fotel można go nieustannie przeobrażać, wystarczy zmienić kolorystykę poduszek, materiał, z którego są uszyte, narzucić tkany lub miękki koc lub po prostu przenieść fotel w inne miejsce w domu i już całkowicie zmienia się jego oprawa. Dzięki takim prostym metamorfozom istnieje możliwość szybkiej i prostej zmiany przestrzeni wokół siebie.

Może Ci się również spodoba