Metalowe dekoracje na każdą kieszeń

Metal to surowiec bardzo surowy, szlachetny, ale jednocześnie miękki – w sensie takim, że można z niego za pomocą odpowiednich narzędzi i umiejętności wykonać prawdziwe cudeńka. Metaloplastyka artystyczna to coś, nad czym pochylić się powinien każdy miłośnik urządzania wnętrz!

Dlaczego warto wybrać metalowe dekoracje?

Poprzez swoją surowość i ciężar metal wspaniale “ochładza” wnętrza, które właścicielom wydają się może nieco zbyt ciepłe czy zbyt nudne. Jednocześnie jest bardzo stylowy i nowoczesny, przez co pomalowany na odpowiedni kolor stworzy w domu prawdziwy azyl kreatywności i współczesności. Dekoracje z metalu są idealnym rozwiązaniem na taras czy do ogrodu z uwagi na wysoką odpornośc na wiatr czy czynniki atmosferyczne. To rodzaj ozdób, które kupuje się raz, ale na wiele lat, i nie zawraca sobie głowy ich specjalnym pielęgnowaniem czy czyszczeniem. Szczególnie ciekawie prezentują się dekoracje użytkowe, takie jak stojaki na butelki, gazetniki czy kwietniki – w salonie, jadalni lub kuchni.

Jakie dekoracje warto mieć?

Metalowy stojak na butelki to rzecz solidna, która powinna się znaleźć w domu każdego konesera dobrych win. Pojedynczy stojak na stole suto zastawiony potrawami pięknie wyeksponuje dobrego szampana czy wino i będzie przez wiele lat służył swoim gospodarzom. Z kolei metalowy stojak na płyty CD wyeksponuje pieczołowicie zbieraną przez lata kolekcję płyt, a parasolnik pozwoli przestać kłopotać się miejscem, do którego włożyć ociekający wodą parasol po ulewnym deszczu. Metalowe dekoracje nie są drogie, a pomalowane na złoto czy srebrno dają wrażenie luksusu, które świetnie wpisuje się w konwencję wielu nowoczesnych, luksusowych wnętrz. Piękny metalowy wieszak na ubrania lub kwietnik to sposób na to, by w subtelny, a jednocześnie zwracający uwagę sposób ozdobić ścianę i uczynić ją nieco bardziej funkcjonalną. Pozwól sobie na kilka metalowych dodatków, które nie kosztują wiele, a mogą zmienić bardzo dużo w każdym wnętrzu. Przede wszystkim – dekoracje Dąstal sprzyjają uzyskaniu harmonii.

Możesz również polubić…