Schematy hydrauliczne kotłowni. Jak wybrać odpowiedni kocioł? Kotłownia na biomasę Żarnówka

Nasz klimat jest niezmiernie wymagający i zmuszający do odpowiedniego przygotowania się do zimowych chłodów. Niestety nie każdy ma szansę podpiąć swój dom jednorodzinny do instalacji ciepłowniczej miejskiej. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego pieca CO, który sprawi, że w naszym domu będzie zawsze ciepło i przytulnie.

Co wybrać – kotłownia na biomasę czy kotły żarnówka

Nowoczesne piece centralnego ogrzewania różnią się zasadniczo od tych sprzed kilku dekad. Są zdecydowanie bardziej przyjazne środowisku, jak na przykład kotłownia na biomasę. Najpopularniejsze są paliwa stałe – to rozwiązanie zdecydowanie tanie i efektywne.

Co wybrać – rodzaj paliwa i schematy hydrauliczne kotłowni

Każdy kocioł (np.kotły Żarnówka) określają jakie paliwo powinno być stosowane w ich produktach. Należy bezwzględnie stosować się do określonych w instrukcji wytycznych. Podobnie jest z samą instalacją, która pozwoli rozprowadzić ciepło po naszym domu. Trzeba też poznać schematy hydrauliczne kotłowni, dlatego lepiej zdajmy się na specjalistów, którzy zapewnią nam bezpieczeństwo i komfort stosowania naszej nowej kotłowni.

 

Może Ci się również spodoba