Zbiornik na pelet. Do czego możemy zastosować pellet? Kominek na pelet z płaszczem wodnym

Dbanie o ekologię, zwłaszcza w zakresie energetyki stało się ostatnio bardzo istotnym tematem. Szczególną wagę przykłada się do tego w większych miastach, które od lat borykają się z problemem smogu – jednej z największych przyczyn chorób układu oddechowego u ludzi. Rozwiązaniem może być zbiornik na pelet. Co to takiego i gdzie można go stosować?

Kominek na pelet z płaszczem wodnym lub piec do domu – gdzie stosować pellet?

Pellet nazywany również peletem to jeden z produktów grzewczych, zaliczanych do kategorii biopaliw. Energia jest w nim uzyskiwana ze spalania odnawialnych surowców, które poddano wcześniej granulacji. Podstawowym i najczęściej występującym rodzajem tego paliwa jest pellet drzewny, który można stosować, gdy mamy w domu kominek na pelet z płaszczem wodnym.

Zbiornik na pelet – bezpieczne ogrzewanie domu

W przypadku kotłów grzewczych na pellet wykorzystywane są nowoczesne technologie, w których został zautomatyzowany proces spalania oraz podawania paliwa. Związany z tym jest wybór odpowiedniego zasobnika, w którym będziemy przechowywać surowiec. Warto jednak zainwestować, gdyż jest to jedna z bardziej przyszłościowych metod grzewczych.

 

Możesz również polubić…