Blachodachówka Spektrum. Różne rodzaje pokryć dachowych – blachodachówka Bona

Dobór właściwego pokrycia dachu to wyzwanie, przed którym staje każda osoba zajmująca się wykończeniem nowobudowanego lub remontowanego domu. Jak wybrać to właściwe, które oprócz bycia funkcjonalnym, będzie się świetnie prezentować? Czy lepiej postawić na klasyczne dachówki ceramiczne, czy może lepiej, żeby to była blachodachówka Bona?

Dachówki, blachodachówka Spektrum czy blacha?

Dachówki, zwłaszcza te ceramiczne, to jedno z najstarszych form pokryć dachowych. Do najprostyszych i najdłużej znanych rodzajów zaliczają się zwłaszcza karpiówki. Oprócz nich obecnie stosuje się również: esówki, mniszki i dachówki zakładkowe. Dachówki są trwałe, pięknie się prezentują, ale są też dość kosztowne i ciężkie.

Blachodachówka Bona – alternatywa dla dachówek

Jeśli nie chcemy kupować dachówe, ale chcemy uzyskać eleganckie pokrycie, bardzo popularnym pomysłem jest zastosowanie blachodachówki. Blachodachówka Spektrum jest znacznie tańsza niż wcześniej omawiane rozwiazanie, a przy tym znacznie lżejsza.

Blacha – dobra i tania

Najtańszym rozwiązaniem, które niestety również najmniej estetycznie się prezentuje, jest blacha. Najczęściej używa się jej do pokryć garażów, magazynów lub małych, tymczasowych zadaszeń.

 

Może Ci się również spodoba