Dachówka karpiówka Creaton. Jak wybrać dachówki? Dachówka karpiówka wymiary

Dachówki to jeden z najbardziej tradycyjnych materiałów służących do tworzenia pokryć dachowych. Obecnie konkurują z tańszymi i lżejszymi rozwiązaniami, jak blachy i imitujące połacie dachówkowe blachodachówki. Czym się różnią między sobą dachówki? Jakie dachówka karpiówka wymiary posiada?

Rodzaje dachówek – dachówka karpiówka Creaton

Istnieje kilka podstawowych rodzajów dachówek, wyróżnianych ze względu na ich kształt. Należą do nich: dachówka karpiówka Creaton, esówka i dachówka zakładkowa.

Dachówka karpiówka wymiary i opis ogólny

Karpiówka to jedna z najstarszych form dachówek z ceramiki. Jest płaska i wąska, a jej powierzchnia może być gładka lub żłobkowana. Jakie dachówka karpiówka wymiary może mieć? Jest najbardziej elastyczna ze wszystkich rodzajów dachówek i przyjmuje najróżniejsze formy.

Dachówka esówka

Bywa nazywana też holenderką, a nazwa esówka nawiązuje do kształtu przekroju poprzecznego. Zapewnia on wysoką szczelność pokrycia.

Dachówka zakładkowa

Z kolei ostatnia z wymienionych dachówek również zyskała nazwę dzięki dwóm żłobkom przy dłuższej krawędzi. Również daje pokrycie bardzo szczelne i praktyczne w stosowaniu.

 

Może Ci się również spodoba