Czym palić w kominku? Brykiet kominkowy Pini Kay, piece na pelet z płaszczem wodnym

Posiadanie własnego kominka w salonie to marzenie niejednej osoby. Samo zbudowanie go to jednak nie wszystko, równie istotne dla jego późniejszego użytkowania jest właściwe przygotowanie się do odpowiedniej eksploatacji. Czym możemy palić w kominku?

Drewno, brykiet kominkowy Pini Kay czy może pelet?

Jeśli nie zdecydowaliśmy się na kominek elektryczny lub gazowy, istnieje kilka możliwości wybrania odpowiedniego opału do niego. Na co możemy się zdecydować?

Najczęściej stosowanym i najtańszym rozwiązaniem jest wciąż drewno. W porównaniu z paliwami takimi, jak węgiel emituje znacznie mniej zanieczyszczeń do atmosfery. Ilość wytwarzanego popiołu jest stosunkowo niewielka. Wynosi do 3 procent masy drewna. Trzeba niestety uważać na wilgotność drewna.
Inną możliwością jest brykiet kominkowy Pini Kay, który można stosować od razu po zakupie – nie ma konieczności sezonowania go jak drewna. Jego kaloryczność jest zbliżona do węgla.

Kominki i piece na pelet z płaszczem wodnym

Pelet zdobywa coraz większą popularność. To rodzaj stałego biopaliwa, wykonywany z granulowanych odpadów drzewnych. Wykorzystywane są piece na pelet z płaszczem wodnym, ale też, coraz częściej kominki.

 

Możesz również polubić…