Nowy tras w domu.

Zbudowaliśmy dom, ogarnęliśmy kiedyś mamy kawałek własnego ogródka. Zdaje się, że nic już do szczęścia nie jest nam potrzebna, kredyt się spłaca, nawet cos nam zostaje na koncie… I nagle czujesz w żołądku takie mrowienie. Cos cię nagle ściska. Piękny dom jest nadal p[piękny, ale coś w nim jakby brakuje? Coś można by upiększyć? Znaleźć jakiś miejsce w ogródku na przytulny kącik, gdzie wieczorami będzie można posiedzieć w ciszy przy herbatce mrożonej… No chyba, że masz trójkę małych dzieci. Wtedy albo spokojnie usiądziesz za kilka lat, albo dopiero jak pójdą spać…
Ozdoba naszego domku może być teras. Nawet jeżeli nie przewidzieliśmy go na etapie projektu i budowy, możemy wykonać go później. Najłatwiej będzie wykonać go z drewna. Jest to materiał dający niezwykłe efekty wizualne, jest ekologiczny i łatwy w obróbce.
Aby był trwały i służył nam długo warto przestrzegać kilku podstawowych zasad. Po pierwsze drewno mimo wielu zalet łatwo ule korozji biologicznej. Dlatego przede wszystkim pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczeniu.
Zwykle nasze działki nie są idealnie równe, a domy wystają często ponad teren. Oczywiście możemy sobie działkę wyrównać i na tak przygotowanej powierzchni ułożyć taran, jednak to nie daje nam pewności, że podłoże będzie odpowiednio zagęszczone i że w niedalekiej przyszłości nasz taras będzie falował. Albo osiądzie na jedną stronę.

Prosta trwała konstrukcja

Dużo pewniejszym jest posadowienie tarasu drewnianego na konstrukcji z pali betonowych. Pale stawimy w odległości nie większej niż 1 m. Słupki wykonujemy zalewając szalunki betonem klasy B15, na szczycie których umieszczamy kotwy do legarów tarasowych. Ważne jest, aby słupki tworzące konstrukcje pod legary były wypoziomowane. Na pewno łatwiej będzie to osiągnąć, niż na podłożu wykonanym z podsypki.
Gdy nam już beton stwardnieje, czyli po około dwóch trzech tygodniach, możemy przystąpić do montażu naszego tarasu. Prace zaczynamy od ułożenia legarów. Między beton i drewno należy ułożyć warstwę izolacji. Do legarów mocujemy deski. Powinny mieć około12 cm szerokości i grubość 25 do 32 mm. I nie zapominamy o IMPREGNACJI regularnej.

Może Ci się również spodoba