Kuchnia w stylu francuskim

Aranżacje wnętrz w stylu francuskim cechują się gustem i luksusem. Kuchnie tego typu są bogato zdobione, stanowią alternatywę dla chłodnych i minimalistycznych wnętrz nowoczesnych, tak bardzo popularnych w ostatnich latach. Przedstawiamy pięć wskazówek, które pozwolą na stworzenie aranżacji kuchennej w francuskim stylu!

1. Kolorystyka

Kolorystyka ścian w kuchni francuskiej jest dosyć prosta: dominują kolory takie jak biel, szarości i beże. Także meble francuskie tworzone są przede wszystkim w jasnych kolorach. Stonowane barwy możemy przełamać pastelowymi odcieniami koloru niebieskiego, różowego czy zielonego.

2. Meble

Meble w stylu francuskim mogą być zarówno proste i skromne, jak i bardziej zdobione: zawsze jednak należy dbać o ich jakość i wygląd zewnętrzny. Często wykorzystuje się różnego rodzaju półki, stojaki i przeszklenia, które pozwalają na wyeksponowanie wybranych elementów zastawy. Marki takie jak Scavolini posiadają szeroką ofertę zestawów kuchennych, które doskonale wpasują się we francuską aranżację.

3. Żyrandol

W każdej francuskiej kuchni główną ozdobą jest żyrandol: to element, który powinien być bogaty i fantazyjny, rodem z królewskich pałaców. Stonowane kolory pozwalają na dopasowanie bogatego żyrandola zdobionego stylizowanego na złoto lub miedź.

4. Wygoda

Francuskie wnętrza są nie tylko piękne, ale również wyjątkowo wygodne. Sztywne stołki barowe możemy zastąpić krzesłami na wysokich nóżkach z miękkim i zdobionym oparciem, a stół – ławą.

5. Dodatki

Kuchnia w stylu francuskim to również nietuzinkowe dodatki. Do ozdobienia wnętrza możemy wykorzystać tekstylia z kwiatowym motywem (w szczególności różanym). Chętnie wykorzystuje się również kryształy oraz zdobione elementy naścienne, takie jak obrazy lub stylizowane zegary.

 

Może Ci się również spodoba