Sprzedajemy mieszkanie

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż trzeba pamiętać o wielu aspektach. Przede wszystkim sprzedaż mieszkania, które zajmowało się przez wiele lat to ogromna i poważna zmiana w życiu.

 

Również mieszkanie na sprzedaż odziedziczone po krewnych to temat delikatny, jeśli związane z nim są na przykład wspomnienia z dzieciństwa. Wystawiając mieszkanie na sprzedaż warto jest je odświeżyć tak aby jego cena nie mogła być zaniżona z powodu złego stanu technicznego. Bezwzględnie należy je też uporządkować. Kwestią umowną jest pozostawienie kupującemu mebli czy tez wyposażenia. Gdy decydujemy się wystawić mieszkanie na sprzedaż i skorzystać z usług biura pośrednictwa nieruchomości, należy dokładnie sprawdzić to biuro oraz warunki, które trzeba będzie spełnić jak na przykład konieczność zapłaty prowizji od sprzedaży oraz czas, w jakim biuro zobowiązuje się nieruchomość zbyć.
W obecnej sytuacji na rynku nieruchomości i przy obecnych cenach mieszkanie na sprzedaż nie powinno długo oczekiwać na swojego nowego właściciela.

Możesz również polubić…