Jak korzystnie kupić mieszkanie

Własne cztery kąty to marzenie wielu osób. Czasami, aby kupić upragnione M, nie wystarczy oszczędzać. Większość osób musi brać kredyt, gdyż nie stać ich na kupno za gotówkę. Mieszkanie z rynku wtórnego jest zazwyczaj tańsze niż nowo wybudowane. Jak korzystnie kupić mieszkanie od poprzedniego właściciela i na co zwrócić uwagę?

 

Decydując się na mieszkanie z rynku wtórnego, przede wszystkim musimy znać jego statut prawny. Właściciel powinien pokazać nam dokumenty potwierdzające brak zadłużenia lub wskazujące na własność.
Gdy chcemy korzystnie kupić takie mieszkanie musimy wziąć pod uwagę ewentualny remont. Jeśli lokum jest zaniedbane i trzeba włożyć w nie dużo pracy, może nie być to opłacalne finansowo.
Jeśli nie wiemy jak korzystnie kupić mieszkanie, powinniśmy zasięgnąć opinii osób, które kupiły mieszkanie z rynku wtórnego.

 

Dzięki ich podpowiedziom dowiemy się czego unikać lub na co zwrócić szczególną uwagę.
Ładne mieszkanie to nie wszystko. Zapytajmy właściciela także o sąsiadów. Hałaśliwi i głośni lokatorzy mogą uprzykrzyć życie i zakłócać domowy odpoczynek.
Niektóre mieszkania z rynku wtórnego są naprawdę godne uwagi. Często nie odbiegają standardem od nowego lokalu. Gdy myślimy o tym jak korzystnie kupić mieszkanie, opcja z rynkiem wtórnym w roli głównej to dobry i ekonomiczny pomysł.

Może Ci się również spodoba