Kilka słów o domach szkieletowych

Domy szkieletowe do Polski dotarły z krajów zachodnich. Swoją popularnością najpierw cieszyły się w Kanadzie, USA czy Szwecji.Dzięki swoim zaletom stają się teraz coraz bardziej popularne również w Polce, coraz więcej osób ]wybiera ten rodzaj domu do budowy swojego wymarzonego gniazdka.

Solidna konstrukcja na długie lata

Konstrukcje kanadyjskie są wykonane z najwyższej jakości atestowanego drewna. Budowę domu szkieletowego rozpoczyna się od postawienia odpowiedniego fundamentu. Na fundamencie stawiane są drewniane słupki, które muszą być układane z zachowaniem identycznego rozstawu. Warto wiedzieć, że konstrukcje kanadyjskie, mimo że są drewniane są bardzo trwałe. Jeżeli będziemy dbać o nasz szkieletowy dom to będzie on nam służył przez wiele długich lat, a nawet zostanie dla przyszłych pokoleń. W domach szkieletowych strop wykonuje się z drewnianych belek, belki montowane są w taki sposób, aby spełniały swoją funkcję oraz zapobiegły skrzypieniu stropu. Strop jest również dodatkowo izolowany. Gdy szkielet jest już gotowy, przerwy między słupkami wypełnia się ociepleniem, do którego używa się wełny mineralnej lub stosuje się ocieplenie natryskowe.

Estetyczne i funkcjonalne wykończenie

Domy szkieletowe można wykańczać podobnie jak tradycyjne domy murowane. Na zewnątrz domu mogą zostać ułożone płytki klinkierowe, siding czy tynk dekoracyjny wybranym przez nas kolorze. Wewnątrz domu często układa się płyty kartonowo-gipsowe lub boazerię. Wnętrze domu można uzupełnić efektywnymi dodatkami, aby dodać mu uroku i stworzyć dobry klimat. Jedynie od naszego gustu i upodobań zależy jak będzie wyglądał nasz dom.

Domy szkieletowe są bardzo dobrym wyborem i pod wieloma względami przewyższają domy murowane. Po pierwsze koszty ich budowy są znacznie niższe. Dodatkowo są pasywne i energooszczędne, dzięki czemu korzystanie z domu szkieletowego na co dzień będzie sporo tańsze. Ich sporym atutem jest również szybki czas realizacji, który może zamknąć się nawet w kilka miesięcy.

 

Może Ci się również spodoba