Kredyt hipoteczny wśród singielek!

Pożyczkę na zakup mieszkania lub też domu, w każdym razie własnych czterech ścian, zaciągają zazwyczaj pary – przeważnie są to pary małżeńskie, młode pary małżeńskie, ale również związki partnerskie.

 

Osoby samotne rzadziej decydują się na kredyt hipoteczny – i nie ma co się dziwić. Po pierwsze banki mniej chętniej udzielają takim osobom pożyczki – z powodów finansowych, oczywiście, po drugie nie zawsze są to osoby, których samodzielny dochód jest na tyle wysoki, by pokryć raty pożyczki wraz z odsetkami. A jeśli już – kto częściej decyduje się na taki krok – mężczyźni czy kobiety – jaka płeć dominuje wśród singli w kontekście kredyt hipoteczny?

 

Prawdopodobnie – z racji większych zarobków, niestety – będą to mężczyźni, choć kobiety również chętnie stawiają czoła takiemu wyzwaniu. A bez wątpienia jest nim kredyt o ogromnej wartości i na długi czas! Potrzeba do tego naprawdę wiele odwagi! Należy więc tylko mieć nadzieję, że wraz ze wzrostem płac wśród kobiet, wraz z ich odwagą i bezkompromisowością, wzrośnie również odsetek o nazwie kobiecy kredyt, hipoteczny czy każdy inny.

Może Ci się również spodoba