Kiedy warto zdecydować się na pompę głębinową?

Dostęp do bieżącej wody to absolutna podstawa w każdym domu. Bez niej, podobnie jak bez prądu, nasze codzienne życie byłoby bardzo trudne. Jeżeli nie możemy lub nie chcemy podłączać się do ogólnej sieci wodociągowej, alternatywnym wyjściem jest zakup pompy, która obsłuży studnię na naszej posesji. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?

1. Czym jest pompa głębinowa?

2. Kiedy montuje się pompy głębinowe?

3. Na co zwrócić uwagę wybierając pompę głębinową?

Czym jest pompa głębinowa?

Pompa głębinowa służy do pobierania wody ze studni wierconych pionowo, najczęściej na dość dużej głębokości. Dzięki niej możemy cieszyć się świeżą, czystą wodą na własnej posesji, zamiast doprowadzać ją systemem wodociągowym i kanalizacyjnym z większych obiektów. Pompy głębinowe przeznaczone są głównie do użytku domowego, w ramach codziennego zużycia wody – to, jak wiele jej potrzebujemy wpływa na takie parametry, jak moc silnika czy wydajność max. Co więcej, nie jest to jedyny sposób, na jaki pompa może nam posłużyć.

Kiedy montuje się pompy głębinowe?

Pompy głębinowe montuje się zwykle wtedy, gdy nie ma możliwości przyłączenia domu do lokalnego systemu wodociągowego. Ich zastosowanie wpływa również na poziom wód gruntowych, co jest kolejnym powodem, dla których często decydujemy się na takie rozwiązanie – montaż pompy sprawia, że poziom wód gruntowych opada. Poza korzystaniem z wody na potrzeby domowe możemy także wykorzystać konstrukcję jako wspomaganie systemu nawadniania ziemi. Wydajność pompy powinna być tak dobrana, aby urządzenie dało radę obsłużyć wszystkie zadania, jakie dla niego planujemy.

Na co zwrócić uwagę wybierając pompę głębinową?

Aby dobrać pompę głębinową powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, czego oczekujemy od urządzenia. Czy ma ono dostarczać wodę tylko na potrzeby domowe, czy może jeszcze pełnić inne funkcje w gospodarstwie? Czy chcemy włączyć ją w system nawadniania naszej ziemi, czy wystarczy nam sam pobór wody do codziennych obowiązków i użytku standardowego? Odpowiedzi na te pytania pozwolą określić, jak mocnego urządzenia potrzebujemy, a także jaki model najlepiej się u nas sprawdzi. Warto przy tym wybrać sklep oferujący szeroki wybór pomp głębinowych – tak, abyśmy w razie potrzeby mieli pole manewru.

Pompa głębinowa służy do wydobycia wody w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do lokalnej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Stosuje się ją zazwyczaj w gospodarstwach domowych, a jej wybór musi być podyktowany przeznaczeniem i konkretną mocą, jakiej będziemy potrzebować.

Może Ci się również spodoba