Jakie są rodzaje dachówek? Dachówka Zakopane, dachówki Tondach

Wykończenie domu to zazwyczaj jeden z najtrudniejszych momentów, które niesie ze sobą wiele niełatwych wyborów. Jednym z nich jest bez wątpienia wybór odpowiednich dachówek. Jak znaleźć takie dachówki Tondach lub inne, które staną się ozdobą naszego dachu, a przy tym będą perfekcyjnie spełniać swoje funkcje?

Dachówka Zakopane – jakie są rodzaje dachówek?

Dachówki to jedne z najczęściej spotykanych oprócz blachy i blachodachówki pokryć dachowych. Obecnie wybierać można spośród wielu wzorów i kolorów, jakie oferuje tondach dachówka. Najbardziej standardowy podział, wyróżnia różne typy ze względu na materiał, z którego zostały wykonane. Dachówka Zakopane może być wykonana z: ceramiki, materiału bitumicznego.

Dachówki Tondach – podział dachówek ze względu na kształt

Dachówka może również mieć różne kształty, które wpływają na deseń, w jaki układa się na powierzchni dachu. Do najpopularniejszych należą: mniszka, karpiówka, esówka i dachówka zakładkowa.

Tondach dachówka – wybór dla każdego

Dzięki nowym możliwością technologicznym współczesne dachówki mają olbrzymią ilość wersji kolorystycznych, pozostając wciąż bardzo eleganckim materiałem pokryciowym na dach.

 

Może Ci się również spodoba