Co to jest oświetlenie akcentowe

Rokrocznie pojawiają się na rynku meblarskim nowe trendy w aranżacji wnętrz. Niektóre są krótkotrwałe, bo skupiają się na eksponowaniu konkretnych materiałów lub styli w aranżacji wnętrz. Jednym z ostatnich trendów jest też oświetlenie akcentowe, które jednak może na stałe zadomowić się w aranżacjach wnętrz, bowiem nie tyle jest nowinką estetyczną, co raczej technologiczną. System ten skupia się na kształtowaniu wnętrza światłem.

Oświetlenie akcentowe co to jest?

Oświetlenie akcentowe to sposób bądź system różnego typu świateł, które mają punktowo oświetlać określone przestrzenie. Takie oświetlenie znajduje zastosowanie między innymi w doświetlaniu trudno dostępnych miejsc, jak na przykład różnego typu wnęki w pomieszczeniach. Innym jego zadaniem jest podnoszenie wartości estetycznej pomieszczenia o niebyt fortunnym układzie czy aspektach architektonicznych. Odpowiednio zastosowane potrafi ukryć różne mankamenty albo wyeksponować to, co warte jest uwagi w danym pokoju.

Jakie lampy do oświetlenia akcentowego?

Tak naprawdę można wykorzystać najróżniejsze rodzaje lamp i żarówek, chociaż chyba najlepiej sprawdzą się żarówki typu led i te, które mają dosyć mocno skupiony w jednej wiązce promień światła. Zastosujemy też niezbyt dużą moc żarówek, bo przy zbyt silnym, rozchodzącym się we wszystkich kierunkach snopie światła, modelowanie obiektów nie będzie możliwe z przyczyn technicznych. Pamiętajmy, że w celu uzyskania mocniejszego oświetlenia danego punktu możemy kierować w niego kilka lamp.

Możesz również polubić…