Osprzęt podtynkowy. Jak wybrać tynki cienkowarstwowe? Tynki mineralne Atlas

Wykończenie domu z zewnętrz jest zazwyczaj dość pracochłonne i wymaga odpowiedniego zastanowienia się nad zastosowaniem odpowiednich materiałów takich, jak osprzęt podtynkowy czy również same tynki mineralne Atlas. Jakie tynki warto wybrać, żeby służyły nam, jak najdłużej?

Rodzaje tynków zewnętrznych – tynki mineralne Atlas i osprzęt podtynkowy

Obecnie niezmiernie często stosuje się tynki cienkowarstwowe. Czym się wyróżniają? Przede wszystkim gwarantują łatwe i ekspresowe wykończenie naszego domu. Są dodatkowo stosowane przede wszystkim z systemem ociepleniowych ETICS. Można znaleźć kilka podstawowych odmian tego typu tynków.

Rodzaje tynków

Wszystkie tynki cienkowarstwowe są stosowane jako warstwa ochronna dla termoizolacji w systemie ETICS. Można je nakładać zewnętrznie na tradycyjne tynki lub na podłoża mineralne. Zawsze warto upewnić się, że podłoże, na którym chcemy położyć tynk cienkowarstwowy jest do tego celu odpowiednie. Zapoznajmy się z opisem producenta materiału, a także skonsultujmy się ze specjalistą, np. w sklepie. Dzięki temu zawsze użyjemy odpowiedniego produktu, który spełni nasze oczekiwania i nie spowoduje problemów na przyszłość.

 

Może Ci się również spodoba