Jakie rolety wybrać?

Rolety to doskonała alternatywa dla tradycyjnych firanek. Chronią mieszkanie przez wysokimi temperaturami, zapewniają odpowiednie zaciemnienie oraz sprawiają, że z zewnątrz nie jest widoczne codzienne życie domowników. Jednak rodzajów rolet jest wiele: które z nich wybrać?

Rolety zewnętrzne

Celem zakładania rolet zewnętrznych jest przede wszystkim ochrona przed włamaniami. Stosuje się je w domach wolnostojących oraz – rzadziej – na najniższych kondygnacjach bloków wielorodzinnych. Dodatkowo rolety te spełniają funkcję termoizolacyjną: mieszkanie latem nie nagrzewa się do wysokich temperatur. Dobrze dobrane rolety zewnętrzne doskonale chronią także przed hałasem, co przydaje się przede wszystkim w miejscowościach turystycznych oraz osiedlach zlokalizowanych blisko dróg szybkiego ruchu i autostrad.

Rolety wewnętrzne

Rolety wewnętrzne to zdecydowanie tańsza alternatywa dla rolet zewnętrznych. Do głównych rodzajów zaliczyć można:

1. Rolety materiałowe zwijane do góry (w tym również takie, które zewnętrzną stronę pokrywa odbijająca światło powłoka, dzięki której pomieszczenia nie nagrzewają się),

2. Rolety dzień / noc, które pozwalają na regulację szczelin między pasami, dzięki czemu możemy dostosować ilość światła z zewnątrz, jakie wpada do mieszkania. Jeśli chodzi o rolety dzień noc Olsztyn, jak i inne duże miasta, oferuje wiele modeli, które występują w różnych kolorach oraz produkowane są z odmiennych materiałów (tworzyw sztucznych, drewna, tekstyliów).

3. Rolety rzymskie, które podczas podnoszenia się tworzą zakładkę.

Jaki rodzaj rolet wybrać? Jeśli zależy nam na maksymalnym wyciszeniu i zaciemnieniu mieszkania z pewnością najbardziej odpowiednie będą rolety zewnętrzne. Rolety wewnętrzne jednak są znacznie tańsze oraz mogą być zamontowane w ciągu kilku chwil, a niektóre z nich zapewniają równie dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi.

 

Może Ci się również spodoba