Stolarka okienna drewniana czy PCV? Jakie okna warto wybrać?

Niegdyś okna wykonywało się niemal wyłącznie z drewna. Później, na pewien czas zakrólowała moda na okna z PCV. Bez wątpienia było to podyktowane wieloma czynnikami. Przede wszystkim, takie okna są niedrogie, bardzo szczelne i łatwe w utrzymaniu. Jednak ich wygląd nie był odpowiadający każdemu użytkownikowi, dlatego z czasem zaczęto tworzyć różnorodne okleiny okienne.

stolarka okienna drewniana

Z czasem jednak, użytkownicy okien plastikowych dostrzegli, że nowoczesne okna wykonane z drewna są równie dobre, albo i lepsze od tych z PCV. Tak też stolarka okienna drewniana powróciła do łask, stając się znacznie bardziej popularną niż przez ostatnie dwie dekady. To zaś spowodowało, że stolarka okienna PCV, aby nadążyć i wciąż być atrakcyjną dla konsumentów musiała znacznie podnieść swoją jakość wyrobów, poszerzyć zakres kolorów okleiny okiennej, czy różnych rozwiązań, których nie zawsze można doszukać się w przypadku okien z drewna.

stolarka okienna PCV

Dzięki temu stolarka okienna PCV wciąż posiada bardzo stabilną pozycję na rynku, choć okna drewniane wydają się nie ustępować w zdobywaniu nowych klientów i wciąż oferują atrakcyjne produkty.

 

Możesz również polubić…