Geodeta Poznań – jak wybrać specjalistę?

Wybór geodety nie powinien być kwestią przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które należy brać pod uwagę, aby móc współpracować z dobrym specjalistom. Pomoc takiego jest niezbędna, kiedy planujemy budowę nieruchomości. Tutaj w grę wchodzi przede wszystkim opracowanie mapy do celów projektowych, jak również wytyczenie obiektów. Nie bez znaczenia pozostaje także inwestycja powykonawcza – słowem geodezyjna obsługa inwestycji. Czym się kierować przy wyborze specjalisty? Sprawdź. 

1. Profesjonalne usługi geodezyjne – na co zwrócić uwagę?
2. Geodeta Poznań – co wchodzi w skład cennika i jak znaleźć dobrego specjalistę?

Profesjonalne usługi geodezyjne – na co zwrócić uwagę?

Obsługa geodezyjna inwestycji wymaga pomocy specjalisty. W dużej mierze zatrudniamy go do celów projektowych. Warto więc szukać geodety, który będzie w stanie pomóc zarówno w zakresie klientów indywidualnych, jak również komercyjnych inwestorów. Bardzo istotne jest więc to, aby zweryfikować czy posiada on stosowne uprawnienia zawodowe. To bardzo ważne, aby mieć pewność, że wszelkie usługi geodezyjne Poznań będą wykonywane z należytą starannością i dokładnością. Kwalifikacje danego specjalisty są nadawane w siedmiu zakresach, a precyzuje je ustawa Prawo Geodezyjne i Kartograficzne. 

Geodeta Poznań, który ma świadczyć standardowe usługi, czyli z zakresu prac geodezyjnych wystarczy, aby posiadał najczęściej uprawnienia z zakresu 1 i 2. Dotyczy pomiarów geodezyjnych realizacyjnych, inwentaryzacyjnych sytuacyjno-wysokościowych. W skład wchodzą także podziały nieruchomości, jak również dokumentacji do celów prawnych. Nie bez znaczenia pozostaje także doświadczenie w zawodzie. Specjalista w tej dziedzinie powinien mieć na swoim koncie zrealizowane prace, jak również wyróżniać się wiedzą potwierdzającą kwalifikacje. Tutaj nie ma miejsca na popełnianie błędów w trakcie pomiarów, ponieważ mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje. Ważne jest także to, aby dany specjalista znał dobrze teren na którym ma się odbywać dany pomiar. Nie bez znaczenia pozostaje wyposażenie. Sprzęt powinien być nowoczesny. 

Geodeta Poznań – co wchodzi w skład cennika i jak znaleźć dobrego specjalistę?

Standardowy cennik usług geodezyjnych? W większości przypadków na próżno go szukać na stronach firm świadczących usługi w tym zakresie. Powód? Mają one na tyle indywidualny charakter, że ustalenie sztywnych cen nie sprawdza się. Każdy klient to inna historia, dlatego geodeci wstawiają na sporządzenie wyceny skrojonej na miarę jego potrzeb.

Warto jednak pamiętać o tym, że fachowcy przy przygotowywaniu oferty biorą pod uwagę takie czynniki jak m.in.: szacowany czas realizacji prac geodezyjnych, stan prawny nieruchomości, stopień trudności terenu, jak również to, jak bardzo skomplikowane będą pomiary gruntów. Nie bez znaczenia pozostaje również nakład pracy, który w dużej mierze różni się w przypadku każdego zlecenia.

Jak znaleźć dobrego specjalistę w gąszczu ofert dostępnych na rynku? Jednym z najlepszych sposobów na zlecenie usług geodezyjnych zaufanej firmie jest tak zwana poczta pantoflowa. Polecenia od rodziny czy też znajomych, którzy wcześniej korzystali z usług danego specjalisty nie dość, że są najlepszym źródłem informacji, to bardzo często mają one swoje przełożenie na rzeczywistość. W grę wchodzi również mniejsze ryzyko – możemy mieć pewność, że usługa zostanie wykonana rzetelnie i w terminie, co często jest naszym priorytetem.

Warto również sprawdzać opinie firmy w internecie. Przeglądając fora tematyczne często można natknąć się na recenzje, które w mniejszym lub większym stopniu świadczą o jakości usług geodezyjnych. Ponadto dobrą praktyką jest sprawdzanie lokalnych rankingów.

Możesz również polubić…