Jak uzyskać dekoracyjny efekt betonu? Wypróbuj tego.

Wnętrza zaaranżowane w surowym klimacie są coraz bardziej popularne w naszym kraju. W ten sposób można w domu lub mieszkaniu uzyskać styl industrialny, który przyciąga estetyką i oszczędną formą. Aby osiągnąć ten efekt, należy wykorzystać beton, który jest nie tylko estetyczny, lecz także niezwykle wytrzymały. Podobny efekt dekoracyjny można uzyskać za pomocą innych rozwiązań. Gwarantują zbliżony rezultat, a w wielu przypadkach są łatwiejsze podczas realizacji.

Nowoczesny tynk mineralny

Popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie dekoracyjnego tynku mineralnego. Można go stosować na niemal każdej powierzchni, a ostateczny efekt można łatwo dopasować do stylu aranżacji pomieszczenia. Tynk mineralny można nakładać za pomocą różnych technik, a także możliwe jest wybranie wybarwienia najbardziej pasującego do wnętrza domu.

Warto dodać, że drobnoziarnisty tynk mineralny może zachowywać naturalne przebarwienia, dzięki czemu doskonale imituje betonową ścianę. Jest to rozwiązanie, które sprawdzi się w minimalistycznych i skandynawskich aranżacjach pomieszczeń.

Popularna farba strukturalna

Dobrym rozwiązaniem jest też użycie farby strukturalnej z efektem betonu. Malowanie przebiega podobnie do zwykłej farby, dlatego nie wymaga to dużych umiejętności. Farba może być stosowana zarówno na surowych, jak i tynkowanych ścianach, a podłoża nie trzeba specjalnie przygotowywać. Farba strukturalna betonowa pokryje pęknięcia i drobne ubytki, jednak efekt dekoracyjny nie jest tak doskonały, jak w przypadku prawdziwej ściany betonowej.

Unikalny efekt dekoracyjny

Efekt może być zdecydowanie lepszy w przypadku samodzielnego wykonania zaprawy tynkarskiej. W ten sposób można mieć wpływ na wygląd ściany na każdym etapie prac. Ponadto nie wymaga to ponoszenia dużych kosztów. Efekt dekoracyjny betonu można uzyskać za pomocą szeregu produktów pozwalających na uzyskanie niepowtarzalnego wyglądu ściany. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że rezultat zależy w dużej mierze od wiedzy i doświadczenia osoby wykonującej prace.

Rezultat dostosowany do aranżacji

Na początek potrzebny jest preparat gruntujący, który można stosować pod tynki akrylowe lub silikonowe. Następnie należy zastosować mineralną zaprawę, której grubość powinna być dostosowana do oczekiwanego efektu dekoracyjnego. Wybarwienie można dostosować do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza za pomocą specjalnej farby podkładowej lub laserunkowej, za pomocą której można ujednolicić podłożę i podkreślić jego fakturę. Zaletą tego rozwiązania jest fakt, że można je stosować także na ocieplanych elewacjach domów.

Niepowtarzalny efekt betonu

Istnieje wiele sposobów na uzyskanie efektu surowego betonu na ścianach. Należy wybrać metodę, która jest dostosowana do naszych umiejętności oraz rodzaju pokrywanych powierzchni. Samodzielnie wykonanie zaprawy pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt dekoracyjny oraz satysfakcję z wykonanej pracy.

Doświadczenie nabrane podczas remontu domu lub mieszkania sprawi, że wygląd pomieszczeń będzie mógł być dostosowany do potrzeb domowników, a także często modyfikowany w przypadku odnawiania lub rozbudowy domu. Dzięki temu przestrzeń może być zaaranżowana według własnych unikalnych pomysłów, co z pewnością przyciągnie uwagę zaproszonych gości.

Może Ci się również spodoba