Ratowanie życia
Ratowanie życia. Nagły wypadek, trzeba podać leki. Doskonałym rozwiązaniem jest wenflon, jedno wkłucie i po problemie. Wszystko szybko i bezboleśnie można podać.
Nie jest potrzebne kłucie za każdym razem gdy będzie trzeba coś nowego podać.
Karetka, szpital. Operacja, kroplówki. Pacjent żyje, szybka reakcja personelu medycznego uratowała poszkodowanemu życie. A co by było, gdyby pan ratownik nie wykonał masażu serca, nieprawidłowo założył kaniulę. Można się tylko domyślać.
Wkłuwanie wenflonu wprawionej osobie przebiega szybko, sprawnie, prawie bezboleśnie. Praktyka czyni mistrzem, niektórzy mogą się śmiać, że wykonywanie tego prostego zabiegu mogą przeprowadzić z zamkniętymi oczami.
Wenflon wkłuty w rękę należy zmieniać średnio co 72 godziny, a przy obrzęku częściej. Kaniula dożylna jest otwartymi drzwiami do krwioobiegu różnych bakterii, a więc należy uważać by żadna z nieproszonych gości się nie dostała.
Warto zwrócić uwagę na wenflon, czy nie występują krwiaki, czy nie występuje ból. Wszystkie niepokojące Cię nieprawidłowości najlepiej zgłaszać personelowi medycznemu. Zakażenie organizmu może doprowadzić do niebezpiecznych powikłań, a nawet smierci.
Najnowsze komentarze